skip to Main Content

Meie keha reageerib ähvardavatele olukordadele automaatselt. Koheselt käivitub võitle-või-põgene-reaktsioon, mis on suunatud raskes olukorras psühholoogilise ja füsioloogilise tasakaalu säilitamisele.

Sellest reaktsioonist on palju abi, kui peaksime põgenema põlevast majast. Paraku teeme me pinge all olles sageli ebaõigeid järeldusi ja hindame ohtlikuks ka olukordi, mis tegelikkuses on täiesti tavapärased ja neutraalsed.

Kui seda juhtub igapäevaselt, ei suuda me keha enam korralikult taastuda ja stressiseisund muutub püsivaks. Füsioloogilised protsessid, mis tekitavad pidevat valmisolekut või erksust, mõjuvad meie kehale pikapeale laastavalt.  

Niisiis ei teki krooniline stress, läbipõlemine ja teatud tüüpi ärevushäired mitte niivõrd tugevast pingutusest, kuivõrd oskamatusest lõõgastuda ja pingetest taastuda. Paljud meist peavad lõõgastumiseks televiisori või arvuti taga aja surnuks löömist. Paraku ei pruugi need igapäevased üksluised tegevused meid piisavalt kaitsta stressi kahjuliku mõju eest.

Et tõhusalt stressiga võidelda, peame aktiveerima oma keha loomuliku lõõgastussüsteemi ning selleks sobivad suurepäraselt erinevad lõõgastustehnikad.

Stressi maandamiseks ei ole ühte ainuõiget moodust. Erinevatele inimestele sobivad erinevad tehnikad, samuti vajame me ka erinevates olukordades erinevaid pinge maandamise viise.

Saades teadlikuks peamistest stressi maandamise tehnikatest, on meil edaspidi võimalik valida enda jaoks sobivaim.

Oskus lõõgastuda võimaldab vabaneda kehasse kogunenud vaimsest ja füüsilisest pingest ning oluliselt tõsta oma elukvaliteeti.  Lõõgastunud olekus alanevad vererõhk, pulss ja hingamissagedus, lõdvestuvad lihaseid, paraneb ainevahetus, tõuseb organismi hapnikuga varustatus, väheneb väsimus ja paraneb une kvaliteet.

Koolituse eesmärgiks on omandada lihtsaid eneseabivõtteid läbipõlemise, depressiooni ja ärevuse ennetamiseks ning vähendamiseks.

Käsitletakse järgmisi pinge maandamise võimalusi:

  • Hingamistehnikad
  • Progresseeruv lihaste lõdvestamine
  • Visualiseerimistehnikad
  • Teadveloleku ja heasoovlikkuse praktikad
  • Pikaajalised stressi maandamise strateegiad

Sihtgrupp: Koolitus on mõeldud kõigile, kes tajuvad raskusi pingetega toimetulekul, eelkõige suutmatust lõõgastuda.  

Õppematerjalid: Iga koolitusel osaleja saab kaasa asjakohase õppematerjali, mis sisaldab kõiki koolitusel käsitletud teemasid.

Koolituse maht: 4-8 akadeemilist tundi või kokkuleppel tellijaga.

Back To Top